[ic_wcag]

Aktualności

Uroczyste podpisanie umowy z programu regionalnego dla Mazowsza 2014-2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzymała gmina Pniewy. Tak Fundusze Europejskie wspierają nasz region.

Prawie 2,2 mln zł z Unii Europejskiej otrzyma Gmina Pniewy na termomodernizację pięciu budynków

Dzięki funduszom europejskim wyremontowanych zostanie aż pięć placówek edukacyjno-kulturalnych. Termomodernizacja poprawi funkcjonalność i stan techniczny budynków. Realizowany projekt będzie miał również pozytywny wpływ na ochronę środowiska zwiększając efektywność energetyczną budynków. Skorzystają więc przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, pracownicy i wszyscy mieszkańcy gminy Pniewy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego, inwestycja otrzyma blisko 2,2 mln zł dofinansowania z programu regionalnego na lata 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz sekretarz gminy Pniewy Maciej Michalski. W spotkaniu uczestniczyli radni województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński oraz Leszek Przybytniak.

Realizacja inwestycji będzie miała wpływ na życie mieszkańców gminy Płudy. Większy komfort nauki i pracy, ciepłe i odnowione wnętrza to tylko niektóre z nich. Kompleksowa termomodernizacja przełoży się także na poprawę jakości powietrza w regionie poprzez redukcję pyłów PM oraz CO2. Co ważne, w budynkach zmniejszy się zużycie energii, a straty ciepła zostaną ograniczone.

Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji pięciu budynków użyteczności publicznej w Gminie Pniewy. Będzie to Szkoła Podstawowa w Karolewie, Szkoła Podstawowa w Kruszewie, Dom Nauczyciela w Karolewie, Dom Nauczyciela wraz z punktem przedszkolnym i salą gimnastyczną w Jeziorze, a także budynek spotkań i integracji społecznej mieszkańców w Michrowie (biblioteka). Zaplanowane prace we wszystkich placówkach to m.in. docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropów, wymiana okien i drzwi, wymiana oświetlenia na energooszczędne. Ważnym zakresem inwestycji będzie modernizacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Efektem ekologicznym natomiast będzie  montaż instalacji fotowoltaicznej w czterech lokalizacjach.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Pniewy

Beneficjent: Gmina Pniewy

Całkowita wartość projektu: 4 715 515,41 zł

Kwota dofinansowania: 2 190 256,29 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Uroczyste podpisanie umowy z programu regionalnego dla Mazowsza 2014-2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzymała gmina Pniewy. Tak Fundusze Europejskie wspierają nasz region.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-07-07
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-07-07

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content