[ic_wcag]

Aktualności

Obrazek przedstawia: biznesmen myślący o wyjściu ze złożonego labiryntu z czerwoną strzałką przecinającą wizerunek labiryntu.

Prosto o Funduszach Europejskich

Usprawnianie komunikacji urzędowej, pisanie prostym i zrozumiałym dla odbiorcy językiem to cel inicjatywy „Prosto i kropka”. W prostym języku chodzi o to, aby pisać prosto, ale jednocześnie kompetentnie. W Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych od lat upraszczamy język pisząc o Funduszach Europejskich.

Prosty język pomaga zrozumieć tekst i powoduje, że więcej osób czyta daną publikację, artykuł czy informację prasową. Pisząc zrozumiale o Funduszach Europejskich zachęcamy odbiorcę do poznawania tej tematyki.

Liderze! Masz tę moc!

W każdej chwili można zacząć upraszczać teksty urzędowe, nie tylko te o Funduszach Europejskich! Najtrudniejszy jest pierwszy krok! Ale nikt tu niczego nie traci, a możemy tylko zyskać, np. oszczędzić czas naszego odbiorcy i usprawnić komunikację!

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem kwartalnego newslettera “Prosto i kropka”. Z lektury dowiemy się m.in. co nas blokuje, aby pisać prostym językiem w urzędzie, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Prostego Języka, a także przeczytamy informację o cyklu szkoleń dla nowych liderów prostego języka systemu Funduszy Europejskich.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/103806/Nr_10_Prosto_i_kropka.pdf

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-10-04
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-10-04

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content