[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis Fundusze Europejskie wspierają wychowanie i rozwój przedszkolaków. W tle widać uśmiechnięte dzieci podczas zabawy ruchowej w przedszkolu.

Przedszkola przyjazne dzieciom dzięki Funduszom Europejskim

We wrześniu obchodzone jest radosne święto i jest nim Dzień Przedszkolaka. Przyszłość i bezpieczeństwo najmłodszych jest dla Unii Europejskiej tak ważne, że miliony euro przekazywane jest na wsparcie przedszkoli, na ich dostępność, szczególnie na obszarach wiejskich, a także na zapewnienie dzieciom równego startu. Fundusze Europejskie pomagają, integrują i łączą. Dzięki temu na Mazowszu jest więcej przedszkoli, w których dzieci mogą się rozwijać, spędzać czas z rówieśnikami i poznawać przedszkolny świat.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypomina, jak ważna jest edukacja przedszkolna w życiu najmłodszych. Przebywanie z rówieśnikami wpływa na rozwój emocjonalny, a nauka poprzez zabawę to najlepsza propozycja dla kilkulatków.

 

Fundusze europejskie wspierają przedszkola

O przyszłości maluchów decydują rodzice, a dzięki środkom z UE na terenie całego Mazowsza realizowane są projekty dotyczące m.in. tworzenia nowych miejsc przedszkolnych, opieki i wsparcia nad dziećmi z niepełnosprawnościami, organizacji zajęć dodatkowych, doposażenia placówek w nowoczesne pomoce dydaktyczne, projektory multimedialne, zabawki i książki, a także budowania placów zabaw na terenie istniejących przedszkoli.

 

Wsparcie kadry pedagogicznej

Fundusze europejskie pomagają również nauczycielom wychowania przedszkolnego w zakresie podnoszenia swoich kompetencji. Możliwości to np. udział w kursach uzupełniających czy podjęcie nauki na studiach podyplomowych. Zdobyte umiejętności ułatwiają później pracę z dziećmi z niepełnosprawnościami np. autystycznymi, pozwalają stosować komunikację alternatywną oraz prowadzić zajęcia dodatkowe, np. z arteterapii czy biofeedbaku.

 

Korzyści dla przedszkolaków

W placówkach, które otrzymały wsparcie z UE dużo się zmieniło. Dzieci korzystają z zajęć ruchowych, terapeutycznych, z zajęć sensoplastyki, gimnastyki korekcyjnej, logorytmiki. Przedszkola wiedzą, jak istotny jest rozwój psychoruchowy i dzięki dofinansowaniu mogą wprowadzać bogatą ofertę edukacyjną dla swoich podopiecznych. Te wszystkie działania napędzają fundusze europejskie.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-09-20
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-09-20

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content