[ic_wcag]

Aktualności

Mężczyzna z dziećmi na tle drzew jako przykład odbiorców konferencji w sprawie przyszłości Europy

Przyszłość jest w Twoich rękach – zabierz głos w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy

W tym roku Dzień Europy świętowany 9 maja nabiera zupełnie nowego wymiaru. A jest tak dzięki wyjątkowej w swej formule „Konferencji w sprawie przyszłości Europy” zainicjowanej przez Parlament Europejski, Radę i Komisję Europejską. Każdy mieszkaniec ma możliwość zabrania głosu na temat wizji naszej wspólnej przyszłości za pośrednictwem specjalnej platformy futureu.europa.eu, a także podczas wielu wirtualnych i stacjonarnych wydarzeń organizowanych w różnych zakątkach Europy.  Zapraszamy!

Dokładnie 9 maja 1950 roku miało miejsce wydarzenie, które rozpoczęło integrację europejską. To właśnie wtedy Robert Schuman, ówczesny minister spraw zagranicznych Francji, zaprezentował wizję zjednoczonej Europy (tzw. Deklaracja Schumana). I na pamiątkę tego przełomowego momentu w maju obchodzimy Dzień Europy, czyli wielkie święto pokoju i jedności. W tym roku dzień ten zyskuje szczególny wymiar z uwagi na toczącą się „Konferencję w sprawie przyszłości Europy”.

Przyszłość jest w Twoich rękach!

Jakiej przyszłości chcemy dla Unii Europejskiej? W jakiej Europie chcemy żyć? Jakie zmiany są potrzebne? Każdy z nas, mieszkaniec, przedstawiciel administracji, organizacji społeczeństwa obywatelskiego czy innego podmiotu ma możliwość wypowiedzenia się na ten temat podczas wielkiej europejskiej dyskusji Wystarczy wejść na stronę futureu.europa.eu i zaprezentować swoje pomysły! Opinie mogą dotyczyć wielu obszarów takich jak: zmiany klimatu i środowisko, zdrowie, silniejsza gospodarka, zatrudnienie, sprawiedliwość społeczna, transformacja cyfrowa, edukacja, kultura, sport, migracja, ale też demokracja europejska, wartości i prawa, praworządność, czy bezpieczeństwo. Dodatkowo, w ramach konferencji odbywa się wiele debat i spotkań, których kalendarz jest wciąż uzupełniany. Co więcej, jest możliwość zaproponowania własnego wydarzenia wspierającego ideę dyskusji o przyszłości Europy. Podsumowanie konferencji odbędzie się wiosną 2022 roku, kiedy zaprezentowane zostaną wnioski i rekomendacje na przyszłość.

Młodzi mają głos!

Kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości Europy odegrają młodzi ludzie. Dlatego z okazji Dnia Europy Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje debatę on-line „Młody głos Europy”. Debata odbędzie się 9 maja (niedziela) o godzinie 12.00, a transmisję będzie można obejrzeć w serwisach https://www.youtube.com/user/KomisjaEuropejska oraz www.facebook.com/komisjaeuropejska.

Zapraszamy! 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-05-07
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-05-07

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content