[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Ponad 23 mln zł na rozwój innowacyjnych produktów i usług – ogłaszamy wyniki konkursu. W tle grafika przedstawiająca dotyk dłoni człowieka i robota.

Rozwój rynku innowacji dzięki Funduszom Europejskim – ogłaszamy wyniki konkursu

Unia Europejska dba o rozwój potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw i wspiera wprowadzanie nowatorskich rozwiązań oraz produktów na rynek. W ramach konkursu trzydzieści jeden projektów otrzyma dofinansowanie na wdrożenie nowych bądź ulepszonych produktów czy usług. Kwota przeznaczona na te działania wyniesie ponad 23 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Nabór wniosków konkursowych został przeprowadzony w styczniu 2023 roku przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

 

W ramach konkursu z Działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, wsparcie z Unii Europejskiej otrzyma 31 beneficjentów o łącznej kwocie ponad 23 mln zł.

 

Wyniki konkursu – ponad 23 mln zł na rozwój innowacyjnych produktów i usług na Mazowszu

W ramach konkursu wsparcie mogły pozyskać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Fundusze przeznaczone zostaną na wdrażanie innowacji produktowych, technologicznych oraz wykorzystania wyników prac B+R. Dofinansowanie uzyskały firmy z różnych branż, m.in. meblowej, motoryzacyjnej, ogrodniczej czy kosmetycznej.

 

Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego otrzyma m.in.: Firma Phoenix Surowce Sp. z o.o. na zastosowanie zaawansowanych nanomateriałów aerożelowych o zmniejszonym śladzie węglowym w nowoczesnych produktach termoizolacyjnych oraz pojemnikach transportowych dla substancji termo wrażliwych, jak na przykład leki, insulina. Z kolei przedsiębiorstwo Mevspace Sp. z o.o. pozyskało dofinansowanie na wdrożenie systemu cyberochrony serwisów internetowych. Narzędzie to wpłynie korzystnie na poprawę bezpieczeństwa korzystania z usług internetowych. Dzięki wsparciu funduszy europejskich możliwe będzie także wprowadzenie na rynek innowacyjnych, ekologicznych usług w obszarze produkcji zabawek dla dzieci przez firmę EcoCardToys.

 

Wyniki naboru znajdują się na stronie: 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-122/22

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-04-06
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-04-06

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content