[ic_wcag]

Aktualności

grupa osób analizująca dokument oraz hasło: Ruszają konsultacje społeczne Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Ruszają konsultacje społeczne „Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027!”

Przed nami kolejna perspektywa unijna, a więc kolejne możliwości pozyskania funduszy europejskich na działania z których efektów skorzystają mieszkańcy Mazowsza. Jakie projekty otrzymają szansę na dofinansowanie? Wszystko to wynikać będzie  z „Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, którego projekt został zatwierdzony 7 września przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Teraz czas na Twój głos! Do 17 października potrwają konsultacje społeczne projektu programu, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

Mazowsze otrzyma ponad 2 mld euro w ramach „Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, w skrócie FEM 2021-2027. To ogromne wsparcie w rozwoju województwa. Jaki będzie ostateczny kształt programu? Będzie to zależało również od wyników konsultacji społecznych zorganizowanych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Konsultacje potrwają do 17 października.

Kto i jak może wziąć udział w konsultacjach?

Do udziału w konsultacjach zapraszamy przedstawicieli samorządów, biznesu, organizacji społecznych, a także wszystkich mieszkańców województwa. Opinie, uwagi i wnioski do projektu programu można zgłaszać na kilka sposobów:

 • elektronicznie – wypełniając formularz dostępny na stronie https://forms.office.com/r/kr4MZ2DWjQ
 • pisemnie – odsyłając wypełniony formularz do zgłaszania uwag (dostępny w formacie word) na adres: Departament Rozwoju Regionalnego  i  Funduszy  Europejskich, Urząd  Marszałkowski  Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa
 • ustnie – do protokołu prowadzonego przez Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, gdzie został udostępniony do publicznego wglądu projekt programu.

Zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach!

Materiały do pobrania:

Projekt programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Formularz do zgłaszania uwag

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Wytwarzający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Czas udostępnienia:
 • 2021-09-14
 • Czas wytworzenia:
 • 2021-09-14

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content