[ic_wcag]

Aktualności

Hasło – Olimpiada Gwiezdny Krąg, w lewym dolnym rogu flaga Unii Europejskiej

Startuje XVIII edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”!

Już po raz osiemnasty uczniowie szkół ponadpodstawowych mają szansę wziąć udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej pn. „Gwiezdny Krąg”. Organizatorami konkursu są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktami informacyjnymi Europe Direct. Laureaci i finaliści  otrzymają maksymalną liczbę punktów na wybranych kierunkach studiów, a także zyskają możliwość skorzystania z płatnego stażu bądź wyjazdu studyjnego do Parlamentu Europejskiego. Na zwycięzców czekają również nagrody rzeczowe. Poznaj szczegóły i spróbuj swoich sił w nadchodzącej XVIII Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej!

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Ogólnopolska Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to projekt realizowany od 2004 rok. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, a zwłaszcza o systemu instytucjonalnym Unii, prawach i wartościach europejskich oraz ogólnej wiedzy o państwach członkowskich UE. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, a także techników i liceów uzupełniających oraz do uczniów szkół branżowych. Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to niesamowita szansa dla młodych ludzi, dzięki której mają okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, ale także nawiązać nowe kontakty i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

 

Jak wziąć udział?

By uczeń mógł wziąć udział w Olimpiadzie, szkoła, do której uczęszcza, powinna wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 7 marca 2023 roku.  Pierwsza tura Olimpiady odbędzie się już 14 marca br.

 

Jakie nagrody czekają na finalistów?

Laureaci i finaliści Olimpiady otrzymają maksymalną liczbę punktów w postepowaniu rekrutacyjnym na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Szczecińskim. Ponadto na zwycięzców czeka płatny staż w Parlamencie Europejskim, wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego oraz nagrody rzeczowe.

 

Więcej informacji na stronie: http://gwiezdnykrag.pl/


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-01-23
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-01-23

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content