[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawiająca flagi Unii Europejskiej. Podpis "14. Forum Rozwoju Mazowsza #Mazowsze20latwUE, 15 października 2024 r., Stadion Legii Warszawa.

Świętujemy 20 lat Polski w UE. Spotkajmy się jesienią na 14. Forum Rozwoju Mazowsza!

Efekty korzystania z członkostwa Polski w Unii Europejskiej stanowią fundament naszego rozwoju gospodarczego, społecznego i infrastrukturalnego już od dwóch dekad. Właśnie dlatego 14. edycja Forum Rozwoju Mazowsza, najważniejszego wydarzenia poświęconego roli funduszy europejskich w naszym województwie, odbędzie się pod hasłem nawiązującym do tej rocznicy – #Mazowsze20latwUE. W tym roku spotykamy się 15 października w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego organizatorem jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Co będzie się działo podczas 14. Forum Rozwoju Mazowsza?

W trakcie tegorocznej edycji wydarzenia odbędą się nie tylko debaty, prezentacje i spotkania z ekspertami. Stworzona zostanie również interaktywna przestrzeń we współpracy z partnerami Forum, w przeważającej większości beneficjentami i multibeneficjenci funduszy europejskich.

Świętowanie 20-lecia Polski w EU będzie dla nas okazją nie tylko do podsumowań dotychczasowych osiągnięć, ale także doskonałą okazją do śmiałego spojrzenia w przyszłość. Na scenach będziemy rozmawiać o aktualnych tematach, takich jak ochrona środowiska i zdrowia mieszkańców w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu czy rola UE w utrzymaniu ładu i bezpieczeństwa w regionie. Tematyką dyskusji będzie również znaczenie marketingu terytorialnego w rozwój regionu. Zastanowimy się nad tym, jak połączyć trend wzrostu liczebności pokolenia silver power z wchodzeniem na rynek pracy pokolenia Z, jakie są przewidywania odnośnie zawodów przyszłości i czy warto inwestować w rozwój usług zdalnych. A to wszystko w kontekście wykorzystania funduszy europejskich. Zapytamy też ekspertów o to, jak może wyglądać nasz region za kolejnych 20 – 40 czy nawet 100 lat?

To jednak nie wszystko! Przez cały czas trwania Forum będziemy również przedstawiać możliwości dostępne w programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027! Zaprezentujemy konkretne działania i projekty, które mogą przynieść korzyści naszemu regionowi w nadchodzących latach.

Ponadto uczestników wydarzenia zaprosimy do symbolicznej podróży po wszystkich krajach Unii Europejskiej, co będzie okazją aby zgłębić różnorodność kulturową i gospodarczą UE. A to wszystko w ramach konkursu z atrakcyjnymi nagrodami!

Przed nami spotkania pełne inspiracji i wymiany doświadczeń w gronie przedstawicieli administracji, biznesu, sektora naukowego, pozarządowego, a także mieszkańców. Już niebawem udostępnimy kolejne informacje, a już od dziś zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

Ostatnia edycja odbyła się w dniach  14-15 listopada 2023 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Wydarzenie współtworzyło ponad 70 ekspertów i przeszło 50 organizacji reprezentujących różne środowiska. Szeroka oferta debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach wspólnej przestrzeni przyciągnęła 1,4 tys. odwiedzających, a kolejne 5,8 tys. osób oglądało transmisję na żywo.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2024-04-09
  • Czas wytworzenia:
  • 2024-04-09

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content