[ic_wcag]

Aktualności

Szkoła w Jabłonnie Lackiej oraz budynki mieszkalne w Sokołowie Podlaskim przejdą termomodernizację

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej oraz remont i termomodernizacja ośmiu budynków mieszkalnych przy ul. Długiej w Sokołowie Podlaskim to inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają ponad 4,3 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-20. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.

 

Remont szkoły w Jabłonnie Lackiej

Budynek Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej przejdzie gruntowny remont i termomodernizację. Wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne, a ściany będą docieplone za pomocą styropianu. Modernizację przejdzie instalacja ogrzewania, w budynku pojawią się nowe grzejniki, wymieniony zostanie także piec. Dodatkowo wymieniona będzie również instalacja wody ciepłej użytkowej w tym kocioł z dwoma palnikami peletowymi. Dzięki modernizacji instalacji elektrycznej zmieni się oświetlenie na energooszczędne typu LED. Aby efekt działań był bardziej ekologiczny, na dachu zainstalowanych zostanie ponad 50 paneli fotowoltaicznych. Inwestycja pozwoli zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem i eksploatacją, a także poprawi warunki w jakich uczy się młodzież oraz pracuje kadra pedagogiczna.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja Szkoły Podstawowej przy ulicy Klonowej 6 w Jabłonnie Lackiej

Beneficjent: Gmina Jabłonna Lacka

Całkowita wartość projektu: 4 861 435,57 zł

Kwota dofinansowania: 2 759 561,89 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Poprawa warunków mieszkalnych w Sokołowie Podlaskim

Prace remontowe i termomodernizacyjne zrealizowane będą w ośmiu budynkach mieszkalnych przy ul. Długiej w Sokołowie Podlaskim. Inwestycja obejmie m.in. wymianę okien w piwnicach, ocieplenie ścian zewnętrznych w pomieszczeniach ogrzewanych, ocieplenie ścian zewnętrznych w klatkach schodowych, wymianę drzwi zewnętrznych i okien, montaż kotłów gazowych, a także ocieplenie stropu pod poddaszem. Dodatkowo w budynkach wyremontowane zostaną klatki schodowe, schody, balkony i piwnice, a instalacje elektryczne wymienione. Konstrukcje dachów będą wzmocnione. W budynkach poprowadzone zostaną przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, przyłącza gazowe wraz z instalacją gazową zewnętrzną.

Dzięki przeprowadzonym pracom poprawi się nie tylko wygląd budynków, obniżą się również koszty ogrzewania i eksploatacji.

 

Tytuł projektu: Odnowa tkanki mieszkaniowej przy ul. Długiej w Sokołowie Podlaskim

Beneficjent: Miasto Sokołów Podlaski

Całkowita wartość projektu: 2 367 399,40 zł

Kwota dofinansowania: 1 615 851,58 zł

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2021-09-15
  • Czas wytworzenia:
  • 2021-09-15

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content