[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice jest tekst: FEnomenUE. Odnowione szkoły z terenu gminy Wieliszew to lepsze warunki nauki i pracy. Fundusze Europejskie dbają o jakość życia mieszkańców. Na grafice widać budynek szkoły po remoncie i nową stołówkę dla uczniów.

Termomodernizacje wieliszewskich szkół dzięki Funduszom Europejskim

Dzięki Funduszom Europejskim uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół mieszczących się na terenie gminy Wieliszew uczą się w lepszych warunkach. W budynkach oświatowych przeprowadzono prace z zakresu termomodernizacji. Wartość inwestycji wyniosła ponad 5,8 mln zł, z czego unijne wsparcie to przeszło 3,2 mln zł. Środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Projekty z zakresu termomodernizacji cieszą się największym zainteresowaniem wśród mazowieckich beneficjentów. Są to projekty dające efekty ekologiczne, wizualne i finansowe. Termomodernizacja to idealny sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków.

Fundusze Europejskie wspierają powiat legionowski

Gmina Wieliszew przy pomocy środków europejskich zrealizowała projekt dotyczący modernizacji budynków Zespołu Szkół w Wieliszewie oraz Szkół Podstawowych w Janówku i Wieliszewie.

Prace w każdym budynku polegały m.in. na ociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie okien i drzwi, modernizacji oświetlenia na energooszczędne, montażu paneli fotowoltaicznych, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, montażu pompy ciepła. Zmieniły się również elewacje, jest nowocześnie i ładnie.

Dodatkowo udało się przebudować Szkołę Podstawową w Skrzeszewie, gdzie prace polegały na modernizacji istniejącej powierzchni tj. kuchni, łazienek i świetlicy. W ramach inwestycji zbudowano, tak potrzebną, nową stołówkę z zapleczem kuchennym. Budynek zyskał również nową elewację.

Realizacja projektu wpłynęła na poprawę jakości powietrza w gminie. Uczniowie uczą się w lepszych warunkach, a nauczyciele i pracownicy mają wyższy komfort pracy. Ze zmian cieszą się także rodzice. Ważne są także mniejsze koszty ogrzewania i utrzymania szkół, co wpływa na budżety placówek. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczać na inne cele.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Wieliszew

Beneficjent: Gmina Wieliszew

Całkowita wartość projektu: 5 863 818,10 zł

Kwota dofinansowania: 3 237 178,18 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2024-04-04
  • Czas wytworzenia:
  • 2024-04-04

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content