[ic_wcag]

Aktualności

Grafika promująca XVII ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Uczniowie mazowieckich szkół rywalizują w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej

Trwa XVII ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej pn. „Gwiezdny Krąg”. Konkurs został zorganizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktami informacyjnymi Europe Direct. Młodzi ludzie mają szansę zdobyć maksymalną liczbę punktów kwalifikacyjnych na wybrane kierunki studiów, a także odbyć płatny staż lub wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego. Wśród finalistów znaleźli się m.in. uczniowie mazowieckich szkół. Rozstrzygnięcie Olimpiady odbędzie się w czerwcu.  

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej  pn. „Gwiezdny Krąg”

XVII edycja ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Celem inicjatywy jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE. „Gwiezdny Krąg” to wyjątkowa szansa dla młodych ludzi nie tylko do zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, ale także możliwość nawiązania nowych kontaktów. Laureaci konkursu otrzymają maksymalną liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym na wybrane kierunki studiów związane z tematyką europejską (m.in. europeistykę czy kulturoznawstwo). Na zwycięzców czeka także płatny staż i wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego oraz nagrody rzeczowe. To niesamowita szansa dla młodych ludzi, by zdobyć pierwsze doświadczenia  zawodowe.

 

Wśród finalistów konkursu znaleźli się uczniowie z kilku mazowieckich szkół, m.in. VIII Liceum Ogólnokształcącego im Władysława IV w Warszawie, Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim czy też Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach.

 

Rozstrzygnięcie Olimpiady odbędzie się w czerwcu. Wszystkim finalistom życzymy powodzenia!

Więcej informacji na stronie: http://gwiezdnykrag.pl/


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-04-19
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-04-19

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content