[ic_wcag]

Aktualności

Olimpiada Gwiezdny Krąg oraz flaga Unii Europejskiej.

Uczniowie warszawskich szkół w finale XVIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej!

Trwa XVIII ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej: „Gwiezdny Krąg”. Udział w Olimpiadzie to szansa dla młodych osób na otrzymanie indeksów na wybrane uczelnie wyższe, wizytę studyjną w Parlamencie Europejskim czy też wyjazd turystyczny do wybranego miejsca na terenie Unii Europejskiej. Wśród finalistów znaleźli się m.in. uczniowie warszawskich szkół. Rozgrywki finałowe odbędą się 15 czerwca w Słupsku. Organizatorami konkursu są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie m.in. z ekspertami Team Europe oraz punktami informacyjnymi Europe Direct.

 

XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej pn. „Gwiezdny Krąg”

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” odbywa się od 2004 roku. Celem inicjatywy jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w tym m.in. jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej czy też ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE. Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. „Gwiezdny Krąg” to wyjątkowa szansa dla młodzieży nie tylko do zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, ale także możliwość nawiązania nowych kontaktów. Laureaci konkursu otrzymają maksymalną liczbę punktów kwalifikacyjnych na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim. Na zwycięzców czeka także wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego,  wyjazd turystyczny do wybranego miejsca w Unii Europejskiej oraz nagrody rzeczowe. Wśród finalistów konkursu znaleźli się uczniowie z kilku warszawskich szkół, m.in. z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego czy też VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV.

 

Rozstrzygnięcie Olimpiady odbędzie się w czerwcu. Wszystkim finalistom życzymy powodzenia!

 

Wiedza na temat Funduszy Europejskich na Mazowszu

 

Wiedza na temat Unii Europejskiej wzrasta nie tylko wśród młodzieży, ale także w całym województwie mazowieckim. Potwierdzają to badania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na temat rozpoznawalności i wiedzy ​o Funduszach Europejskich ​w społeczeństwie polskim. Badania zostały przeprowadzone w 2022 roku. Wynika z nich, że ponad 90% mieszkańców Mazowsza dostrzega wpływ funduszy europejskich na rozwój Polski, a także poprawę jakości życia dzięki inwestycjom realizowanym z pomocą Unii Europejskiej.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://gwiezdnykrag.pl/


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-05-24
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-05-24

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content