[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. 23 września Ciechanów, Błonia Zamku Książąt Mazowieckich, w tle widać wesołą rodzinę spędzającą czas na pikniku na łonie natury

Zakończenie lata na MAZOpikniku z Funduszami Europejskimi w Ciechanowie

W najbliższą sobotę 23 września odbędzie się ostatni MAZOpiknik na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Od godz. 11.00 czekamy na Was w strefie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i ciekawych warsztatów. Będzie także można spróbować swoich sił w wielkoformatowych grach i różnego rodzaju zabawach. Dodatkowo, eksperci z MJWPU będą udzielać informacji na temat możliwości wsparcia w ramach nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

 

Jesień z Funduszami Europejskimi

Ostatni piknik odbędzie się w Ciechanowie na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1. Zamek został zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III. Zabytek przeszedł rewitalizację dzięki funduszom europejskim. Wsparcie z programu regionalnego na lata 2007-2013 wyniósł prawie 8,3 mln zł.

Na stoisku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych znajdą się atrakcje dla najmłodszych i dorosłych uczestników pikniku, np. strefa z konkursami, animacjami, malowanie twarzy oraz degustacja waty cukrowej. Wszystkie osoby zainteresowane informacją na temat nowych naborów wniosków w ramach Funduszy Europejskich, otrzymają szczegółowe wskazówki w tym zakresie.

MAZOpiknik będzie okazją do spróbowania i kupienia lokalnych, mazowieckich specjałów. Na błoniach pojawi się jarmark wyrobów ludowych oraz produktów regionalnych. Kolejne atrakcje to m.in. ekologiczne warsztaty, podczas których będzie można zrobić las w słoiku, pomalować torby, zrobić własne mydełka i woreczki zapachowe.

Walory atrakcji turystycznych Ciechanowa zaprezentują Park Nauki Torus oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Zapraszamy także do strefy zdrowia i skorzystania z następujących usług: konsultacje dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI, nauka pierwszej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej i pokaz ambulansu.

 

Wieczór z muzyką i dawką humoru

O godz. 18.00 razem z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie wystąpi Artur Gotz. Piknik zakończy występ kabaretu Łowcy.B. Impreza zamknie cykl letnich, plenerowych spotkań wpisujących się w tegoroczne obchody 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-09-21
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-09-21

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content