[ic_wcag]

Aktualności

Hasło „Co słychać w regionie? Rozwój lokalny dzięki funduszom europejskim”, a w tle liście

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Co słychać w regionie? Rozwój lokalny dzięki funduszom europejskim”

Co łączy Grodzisk Mazowiecki, Pułtusk, Gminę Michałowice oraz Mińsk Mazowiecki? W każdym z tych miejsc można znaleźć efekty pomocy z Unii Europejskiej. O tym jak fundusze europejskie wspierają rozwój lokalny i skąd czerpać pomysły na kolejne inwestycje opowiedzieli eksperci debaty „Co słychać w regionie? Rozwój lokalny dzięki funduszom europejskim”, która odbyła się podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

 

Już od ponad 18 lat Unia Europejska wspiera rozwój naszych małych ojczyzn. Zmiany dotyczą wielu obszarów, m.in.: dbałości o jakość powietrza, transportu, cyfryzacji usług dla mieszkańców, czy kultury. Rozmowę na ten temat poprowadził  Janusz Król, redaktor naczelny pisma Samorządowego „Wspólnota”, a w debacie udział wzięli:

 • Małgorzata Pachecka, Wójt Gminy Michałowice
 • Grzegorz Józef Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego
 • Danuta Łada, Zastępca Kierownika Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Urzędu Miejskiego w Pułtusku
 • Marcin Jakubowski, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

 

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin)

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8,6 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-01-31
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-01-31

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content