Wpisz proszę szukaną frazę
Temat świadomości klimatycznej jest coraz częściej poruszany w przestrzeni publicznej. Czy jednak przekłada się to na realne działania dla dobra naszej planety? Kto powinien zadbać o edukację klimatyczną społeczeństwa i w jaki sposób dotrzeć do młodych ludzi? Podczas dyskusji dowiemy się także, czym jest greenwashing. Zapraszamy do wysłuchania debaty: „Nie ma planu B – młodzi dla klimatu” zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza.
Kto jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne? I dlaczego najwięcej w tym temacie możemy nauczyć się od najmłodszych? Eksperci spróbują także znaleźć odpowiedź na pytanie, co każdy z nas może zrobić, żeby chronić środowisko, a także, w jaki sposób dociekać prawdziwych informacji na temat zmian klimatycznych. Ponadto zastanowimy się, co wspólnego z edukacją klimatyczną ma kryzys autorytetów naukowych oraz brak poczucia sprawczości u młodych ludzi. W dyskusji uczestniczyli:
Debatę prowadził Konrad Wielądek, Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin)
Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .
Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.