[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Od wolontariatu do zawodowego pomagania. Obok zdjęcie dłoni kilku osób przybijających piątkę.

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Od wolontariatu do zawodowego pomagania”

Jaka jest droga od wolontariatu do zawodowej pomocy? Kto może zostać wolontariuszem i czy działalność społeczna może zmienić nasze życie? Porozmawiamy także o tym, kto odnajdzie się w pracy pracownika pomocy społecznej. Zapraszamy do wysłuchania debaty zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

 

Debata dotyczyła roli wolontariuszy i możliwości pozyskiwania zaangażowanych kadr pomocy społecznej dla samorządów. Eksperci dyskutowali także o wyzwaniach, które pojawiły się przed samorządami, mieszkańcami oraz pracownikami jednostek integracji i pomocy społecznej w związku z przybyciem na Mazowsze uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W dyskusji uczestniczyli:

 • Dr Joanna Lizut, Doktor nauk społecznych, prorektor ds. zarządzania operacyjnego i projektowego na Uczelni Korczaka;
 • Dagmara Jaworska-Bednarek, Kierownik Biura Kadr Pomocy Społecznej w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej;
 • Leszek Nurzyński, Absolwent dokumentalistyki i varsavianistyki, animator kultury;
 • Patrycja Jabłonowska, Studentka na Uniwersytecie SWPS, na kierunku: School of Ideas – Projektowanie Innowacji, wolontariuszka.

 

Dyskusję prowadził Grzegorz Nawrocki, dziennikarz.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty! 

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-02-08
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-02-08

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content