[ic_wcag]

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Progres czy regres? Wyzwania i trendy w opiece medycznej", a w tle strój lekarza oraz stetoskop do sprawdzania stanu zdrowia pacjentów

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Progres czy regres? Wyzwania i trendy w opiece medycznej”

Nowoczesne technologie zmieniają oblicze sektora medycznego. Do jakiego stopnia innowacje mogą wspierać  diagnostykę i leczenie pacjentów? Czy aplikacje medyczne zastąpią osobisty kontakt z lekarzem? I jak Unia Europejska pomaga w rozwoju mazowieckich szpitali? O tym rozmawiali eksperci 12. Forum Rozwoju Mazowsza podczas debaty „Progres czy regres? Wyzwania i trendy w opiece medycznej”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z debaty.

 

Pewnie wielu z nas zdarzyło się korzystać z rozwiązań wspierających zdrowy tryb życia, być może nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Aplikacje do liczenia kroków to tylko jedno z nich. Do jakiego stopnia jesteśmy jednak  skłonni zaufać nowinkom technologicznym w medycynie? Czy możliwe jest zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów np. po zawałach serca? Między innymi o tym rozmawiali eksperci debaty prowadzonej przez prof. ALK dr hab. Katarzynę Kolasę, Kierownik Zakładu Ekonomiki Zdrowia i Zarządzania Opieką Zdrowotną w Akademii Leona Koźmińskiego. W rozmowie udział wzięli:

 

Zapraszamy do wysłuchania debaty

 

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin)

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Karol Zaczyński
  • Wytwarzający:
  • Karol Zaczyński
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-01-19
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-01-19

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content