[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Rozwój lokalny dzięki zaangażowaniu młodych osób. Obok zdjęcie grupy młodych osób.

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Rozwój lokalny dzięki zaangażowaniu młodych osób”

Jak zwiększyć szanse rozwojowe naszych miast i gmin? Czy rozwój lokalny jest możliwy bez udziału młodych osób? Podczas debaty poznamy sprawdzone metody dialogu i aktywizacji młodzieży, które mają szansę odwrócić trend wyludniania się gmin i małych miast oraz zachęcą młodych do angażowania się w tworzenie atrakcyjnych przestrzeni lokalnych. Zapraszamy do obejrzenia!

Podczas debaty zostały zaprezentowane aktualne trendy demograficzne, wskazujące na niekorzystną proporcję między młodymi a starszymi ludźmi. Eksperci dyskutowali o tym, jak zachęcić młodych ludzi do aktywnego włączania się w działania w społecznościach lokalnych oraz współprojektowania przyszłości swoich małych ojczyzn. Dowiedz się, dlaczego warto dołączyć do młodzieżowej rady miasta czy gminy i co już teraz możesz zrobić na rzecz swojego regionu. W debacie udział wzięli:

 

 • dr hab. Agnieszka Kopańska, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
 • dr Olga Napiontek, Wiceprezeska zarządu Fundacja Civis Polonus
 • Małgorzata Witek, Radna Gminy Oborniki, opiekunka Młodzieżowej Rady w Obornikach
 • Adam Majewski, Fundacja Civis Polonus

Dyskusję prowadził Wojciech Mastalski, Fundacja Civis Polonus.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty!

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl . 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Wytwarzający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-02-01
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-02-01

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content