[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Studia za granicą – ciekawy przerywnik czy bank możliwości? Obok zdjęcie kilku roześmianych młodych dziewczyn machających do telefonu komórkowego.

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Studia za granicą – ciekawy przerywnik czy bank możliwości?”

Podczas debaty Eksperci dyskutowali na temat możliwości, jakie oferują programy mobilności studenckiej, a także przeszkód, jakie napotyka student, który chce kształcić się za granicą. Jakie możliwości oferuje program Erasmus? Czego obawiają się studenci szykujący się do wyjazdu? I czy student wyjeżdżający na wymianę studencką za granicę ma szansę zostać w danym kraju na stałe? Zapraszamy do wysłuchania debaty pt.: „Studia za granicą – ciekawy przerywnik czy bank możliwości?” zorganizowanej w ramach 12. Forum Rozwoju Mazowsza. 

 

Jak odpowiednio wykorzystać szansę, którą daje nam wymiana studencka? Dlaczego warto wyjechać na studia za granicę i wyjść poza naszą strefę komfortu? Podczas debaty dowiesz się także, w jaki sposób programy mobilności studenckiej pozwalają poznawać nowe kultury, a może nawet odnaleźć swoje miejsce na świecie. Eksperci spróbowali także odpowiedzieć na pytanie, jak dostosować się do nowego środowiska za granicą oraz pokonać barierę językową.  Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W dyskusji uczestniczyli:

 • Dr Valentyna Gumińska, Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą (Erasmus+), Akademia Leona Koźmińskiego
 • Renata Decewicz, Koordynator Zespołu Mobilności Szkolnictwa Wyższego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
 • Agata Ordon, Climate Change Officer, Akademia Leona Koźmińskiego
 • Manuel Azancot, Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, Forecast and Pricing Manager w Oriflame

 

Debatę prowadził Kewin Lewicki, Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania debaty! 

 

Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • Karol Zaczyński
 • Wytwarzający:
 • Karol Zaczyński
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-02-23
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-02-23

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content