[ic_wcag]

Aktualności

Hasło „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – plan dla Mazowsza”, a w tle dziewczyna skacząca na łące

Zapraszamy do obejrzenia debaty pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – plan dla Mazowsza”

Ciągłe zmiany, presja społeczna i zupełnie niespodziewane wyzwania to realia czasów w których żyjemy. To wszystko ma znaczenie dla zdrowia psychicznego, a w szczególny sposób wpływa na najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Dlatego jednym z głównych tematów 12. Forum Rozwoju Mazowsza była rozmowa o systemowym dbaniu o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a także potrzebach i wyzwaniach w tym zakresie u progu kolejnej perspektywy unijnej.

Coraz częściej w przestrzeni publicznej mówi się o potrzebie dbania o zdrowie psychiczne, jednak osoby potrzebujące pomocy wciąż bywają stygmatyzowane przez otoczenie. Jak wygląda sytuacja psychiatrii  dzieci i młodzieży? Jak pomóc dziecku i rodzinie w potrzebie? Jakich zmian wymaga podejście do leczenia chorób psychicznych? O tym rozmawiał Rafał Szymański, rodzic i autor wystąpienia „Depresja to porywacz naszych dzieci” , z ekspertami debaty, w której udział wzięli:

 • Elżbieta Lanc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
 • Michał Stelmański, Prezes Zarządu Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu
 • dr Tomasz Rowiński, Prezes Zarządu EZRA UKSW, Zastępca Dyrektora Instytutu Psychologii UKSW w Warszawie
 • dr n. med. Anna Depukat, Kierownik Biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego
 • dr n. med Lidia Popek, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży na Mazowszu
 • dr hab. n. med. Maria Radziwoń-Zaleska, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii

Zapraszamy do obejrzenia debaty:

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

12 Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8,6 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Wytwarzający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-02-02
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-02-02

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content