[ic_wcag]

Aktualności

Na grafice znajduje się hasło: Klub Innowacji UW – rozwiązania możliwe do wprowadzenia na rynek. Obok zdjęcie mężczyzny w garniturze z laptopem oraz unoszącą się nad sprzętem graficzną mapą pomysłów, inspiracji.

Zapraszamy do wysłuchania panelu dyskusyjnego pt. „Klub Innowacji UW”

Innowacje wkraczają w nasze życie w coraz większym zakresie. Dlatego tego tematu nie mogło zabraknąć podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do wysłuchania panelu pt. „Klub Innowacji UW”, podczas którego naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowali innowacyjne rozwiązania możliwe do wprowadzenia na rynek w obszarze leczenia chorób nowotworowych, biotechnologii oraz ekologii i zdrowego odżywiania. Do wysłuchania panelu w szczególności zapraszamy przedsiębiorców oraz inwestorów.

Klub innowacji stanowi pomost do współpracy dla przedstawicieli środowiska naukowego oraz przedsiębiorców i inwestorów. W trakcie panelu naukowcy zaprezentowali swoje odkrycia, a także wypracowane technologie i rozwiązania. Słuchacze, w tym przedstawiciele przedsiębiorstw, mają możliwość nawiązać współpracę i wdrożyć prezentowane innowacje w życie lub też zainwestować w ich dalszy rozwój. Klub innowacji to doskonała okazja do budowania relacji między środowiskiem nauki i biznesu. Podczas panelu zaprezentowane zostały poniższe wystąpienia:

 • Dr hab. Tomasz Wilanowski „Drobnocząsteczkowe inhibitory wybranych czynników transkrypcyjnych jako potencjalne leki przeciwnowotworowe”;
 • dr hab. Bożena Zakryś „Biotechnologiczna produkcja 1-3 β glukanu oraz „proszku euglenowego” z gatunków euglenin bogatych w paramylon”;
 • Dr Michał Mijal „Zgrywalizowany Edukacyjny Pakiet Food Waste Management Excellency (ZEP FAME)”.

Dyskusję prowadził Krzysztof Gulda, członek zarządu UWRC sp. z o.o., spółki celowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania panelu!

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin).

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.


Zobacz rejestr zmian
 • Udostępniający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Wytwarzający:
 • r.bodzioch@mazowia.eu
 • Czas udostępnienia:
 • 2023-02-21
 • Czas wytworzenia:
 • 2023-02-21

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content