[ic_wcag]

Aktualności

Żłobek w Ruścu przejdzie termomodernizację

Dzięki funduszom europejskim gmina Nadarzyn przeprowadzi prace termomodernizacyjne w budynku Gminnego Żłobka Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 345 tys. zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński i skarbnik Magdalena Sieczka. W spotkaniu udział wzięli radni województwa mazowieckiego – Marcin Podsędek, Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.

– Samorząd województwa mazowieckiego przyznał Gminie Nadarzyn wsparcie finansowe dla projektu na termomodernizację w budynku Gminnego Żłobka. Dzięki środkom z UE gmina zyska oszczędności na kosztach funkcjonowania budynku użyteczności publicznej, oraz przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności miejsca dla małych mieszkańców Mazowsza – powiedziała radna województwa Anna Brzezińska.

To kolejna placówka edukacyjna na Mazowszu, która przejdzie termomodernizację. Środki z programu regionalnego pomogą m.in.  docieplić stropodach, wymienić drzwi zewnętrzne, parapety, a także wykonać izolację pionową i poziomą ścian budynku. Ważnym elementem inwestycji będzie wymiana starego pieca na kocioł gazowy, kondensacyjny i wyposażony w regulator pogodowy wraz ze sterowaniem. W budynku zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne.

Realizacja tej inwestycji oznacza nie tylko lepsze warunki i większy komfort dla uczęszczających tu dzieci i ich opiekunów. Zwiększy się też efektywność energetyczna budynku, co przełoży się na duże oszczędności i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a tym samym lepszą jakość powietrza w gminie.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku Gminnego Żłobka Nr 1 „Zaczarowany Ogród” w Ruścu

Beneficjent: Gmina Nadarzyn

Całkowita wartość projektu: 531 944,42 zł

Kwota dofinansowania: 345 980,11 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Wytwarzający:
  • r.bodzioch@mazowia.eu
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-06-02
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-06-02

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content