[ic_wcag]

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Znamy Liderów Ochrony Zdrowia 2022! Fundusze Europejskie wspierają rozwój opieki medycznej na Mazowszu

Znamy Liderów Ochrony Zdrowia na Mazowszu dzięki pomocy z Unii Europejskiej!

Wsparcie ratowników medycznych, rozwój psychiatrii, pomoc dla dzieci z autyzmem oraz opracowanie zestawów odczynników diagnostycznych to zwycięskie projekty wybrane przez mieszkańców Mazowsza podczas specjalnej edycji konkursu Lider Zmian – Lider Ochrony Zdrowia. Celem konkursu organizowanego pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce była promocja efektów pomocy z Unii Europejskiej. Wyniki zostały ogłoszone podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza odbywającego się w Warszawie w dniach 6-7 grudnia.

Walka z pandemią COVID-19 uświadomiła nam wszystkim ze zdwojoną siłą, jak ważne jest zdrowie.Dlatego specjalna edycja konkursu Lider Zmian poświęcona została tematyce ochrony zdrowia i innowacjom dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, a wzięły w nim udział placówki medyczne oraz przedsiębiorcy. O wyróżnieniu zwycięzców zdecydowali sami mieszkańcy w trakcie internetowego głosowania, które odbyło się na przełomie październikai listopada. Wyniki ogłoszono w czterech kategoriach: Walka z pandemią COVID-19, Diagnostyka i leczenie pacjentów, Profilaktyka i programy zdrowotne oraz Innowacje.

Nadzwyczajne wsparcie w nadzwyczajnych czasach

Szczególną kategorią konkursową była „Walka z pandemią COVID-19” z uwagi na prezentację efektów pomocy z Unii Europejskiej uruchomionej w nadzwyczajnym trybie po to, aby ratować zdrowie i życie nas wszystkich.
W ramach kategorii zaprezentowane zostały efekty projektów pozakonkursowych dotyczących doposażenia szpitali i wsparcia zespołów ratownictwa medycznego realizowanych przez Samorząd Mazowsza.

 

Jak podkreślił Wiesław Raboszuk, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – W projekt zostało zaangażowanych ponad 70 szpitali, i nie tylko, z całego województwa mazowieckiego. Kupowaliśmy środki ochrony osobistej, ale także bardzo skomplikowaną aparaturę diagnostyczną. Co warto zaznaczyć, jest to największy projekt realizowany w całej Unii Europejskiej. – W sumie w tej chwili zaangażowanych jest ponad 400 mln zł. To jest największy projekt w tej perspektywie finansowej realizowany przez wszystkie regiony europejskie. Nie powiedzieliśmy w tym projekcie ostatniego słowa, ponieważ będziemy dokonywać kolejnych zakupów jakże potrzebnego sprzętu medycznego – dodaje Wicemarszałek. W kategorii Walka COVID-19 zaprezentowano również efekty projektu realizowanego przez m.st. Warszawa we współpracy z warszawskimi szpitalami.

Wyniki głosowania internautów

Kategoria: Walka z pandemią COVID-19

Kategoria: Diagnostyka i leczenie pacjentów

Kategoria: Profilaktyka i programy zdrowotne

Kategoria: Innowacje

Szczegółowe informacje o projektach dostępne są na stronie www.liderzmian.eu.

Galeria zdjęć


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Michał Strzelczyk
  • Wytwarzający:
  • Michał Strzelczyk
  • Czas udostępnienia:
  • 2022-12-07
  • Czas wytworzenia:
  • 2022-12-07

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content