[ic_wcag]

Aktualności

Grafika przedstawia napis Cykl Konferencji Regionalnych Ciechanów 18 września 2023

Konferencja regionalna w Ciechanowie „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021 – 2027”

W najbliższy poniedziałek 18 września w Parku Nauki Torus w Ciechanowie odbędzie się kolejna konferencja regionalna poświęcona roli Funduszy Europejskich w subregionie ciechanowskim. Jakie zmiany zaszły w regionie i czy mieszkańcy doceniają swoich włodarzy za pozyskanie milionów z Unii Europejskiej? Czy w obecnej perspektywie będzie kontynuacja działań zmierzających do jeszcze większego rozwoju miast, powiatów i gmin? To okaże się już wkrótce, bo przed nami jesień pełna nowych naborów wniosków w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Organizatorem konferencji jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Konferencja będzie transmitowana online.

Rozwój subregionu ciechanowskiego dzięki Funduszom Europejskim

Na konferencji pokażemy aktywność ciechanowskich beneficjentów, którzy w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 zrealizowali ponad 340 projektów. W lokalny rozwój zaangażowali się zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządy. Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych bez pomocy funduszy europejskich, np. gmina i miasto Płońsk zrealizowało projekt wpisujący się w najważniejszy kierunek polityki unijnej, jakim jest Zielony Ład i Zielona Europa. Kwotą dofinansowania to ponad 50 mln zł i dzięki tej inwestycji mieszkańcy korzystają z obwodnicy zachodniej miasta, jeżdżą po ścieżkach rowerowych, zostawiają samochody na trzech wybudowanych parkingach „Parkuj i Jedź”, korzystają również z autobusów miejskich. Realne działania Unii Europejskiej to efekty, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

Nowe możliwości

Konferencja regionalna odbędzie się w Parku Nauki Torus przy ul. Płockiej 34 w godzinach 10.00-13.30. Park jest laureatem konkursu „Cuda Polski 2023”, organizowanego przez redakcję National Geographic. Podczas wydarzenia, Zastępca Dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Monika Tchórznicka przedstawi założenia nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Kto skorzysta z pomocy z Unii Europejskiej? Jakie nabory wniosków zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku? Które projekty zmieniły życie mieszkańców subregionu ciechanowskiego? Tego dowiedzą się uczestnicy konferencji.

Debata – Co słychać w regionie?

O znaczeniu funduszy europejskich w regionalnym rozwoju dyskutować będą m.in. wójt gminy Załuski, zastępca prezydenta miasta Ciechanów, przedstawiciel Państwowej Uczelni Zawodowej im. I Mościckiego w Ciechanowie, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie, a także zastępca dyrektora MJWPU.

Transmisja online

Konferencja będzie transmitowana na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz w social mediach:


Zobacz rejestr zmian
  • Udostępniający:
  • Kamil Staruch
  • Wytwarzający:
  • Kamil Staruch
  • Czas udostępnienia:
  • 2023-09-15
  • Czas wytworzenia:
  • 2023-09-15

Historia zmian

Obsługa JavaScriptu musi być włączona, aby móc korzystać z tej funkcji.

Skip to content